1. Kalendarz liturgiczny
 • wtorek – św. Jana Bożego
 1. Dziękuję za okazaną w minionym tygodniu pomoc dla Ukraińców
 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:15 /Msza ok. 16:00/, a w Pierzchnie po Mszy świętej o godz. 10:15
 • Droga krzyżowa w piątek o godz. 9:00, 17:00 /z udziałem dzieci i młodzieży/
 • Również w piątek Droga krzyżowa malowana dźwiękiem muzyki organowej w wykonaniu organisty Grzegorza Świergiela o godz. 18:00 /w Pierzchnie/ oraz w kościele po adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.

 1. Jutro w I poniedziałek miesiąca dodatkowa Msza święta o godz. 19:30 z nabożeństwem o umocnienie duchowe, proszę o zabranie
  ze sobą wody, soli, oleju i świec.

 

 1. Informuję, że Msze święte w czwartki i piątki będą odprawiane o godz. 8:30 od najbliższego tygodnia do Niedzieli Palmowej. Plan Mszy świetych będzie zatem natępujący: poniedziałek 7:00 (w kaplicy u Sióstr); 18:00 / wtorek i środa 7:00; 18:00 /  czwartek, piątek i sobota 8:30; 18:00 

 

 1. Za tydzień w niedzielę Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami dobrowolna zbiórka do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes.

 

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy Miesięcznik

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina:
  śp. Stanisława Stanisławskiego ze Skrzynek, pogrzeb w środę o godz. 10:30. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego.

Ewangelia według św. Łukasza