1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Mikołaja
 • wtorek – św. Ambrożego
 • środa – Niepokalane Poczęcie NMP, taca na biedne kościoły
 1. Spotkania duszpasterskie w domu parafialnym dla kandydatów
  do Bierzmowania z klas VII
 • Grupa A, czyli klasy VIIA, VIIB, VIIC poniedziałek 6 grudnia godz. 19:00
 • Grupa B, czyli klasy VIID, VIIE i SP Szczodrzykowo w środę
  8 grudnia godz. 19:00
 1. Rodziców z kandydatami przygotowującymi się do Bierzmowania w naszej Parafii, zapraszam w ramach przygotowania liturgicznego do udziału w niedzielnej Mszy świętej w kościele w Kórniku o godz. 18:00
 • Wychodząc naprzeciw prośbom rodziców kandydatów do Bierzmowania z klas VII i VIII uczestniczących w lekcjach religii w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie: zapraszam młodzież z rodzicami i bliskimi w ramach przygotowania liturgicznego do udziału w niedzielę we Mszy świętej w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie na godz. 10:15.

 1. Parafialna Pomoc Świąteczna do niedzieli 19 grudnia /włącznie/
 • Tytka Wigilijna: można ją zabrać i ofiarować swoją pomoc na Wigilię dla ubogich z parafii /żywność trwała, środki czystości/
 • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom z darem świec wigilijnych oraz opłatki wigilijne

 

 1. Dzisiaj
 • niedziela modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dobrowolna zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. BÓG zapłać ofiarodawcom za wsparcie i modlitwę
 • Rozpoczęliśmy w imię Boże rekolekcje adwentowe zatytułowane: Rekolekcje o Mszy świętej, które prowadzi ks. Jacek Wachowiak cm. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy na Mszach świętych w kościele o godz. 6:30, 8:30 i 18:00 oraz w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 17:00. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście transmisja rekolkecji na parafialnym kanale YouTube w niedzielę o godz. 9:00 oraz od poniedziałku do środy o godz. 18:00. 

 

 1. Jutro w I poniedziałek miesiąca dodatkowa Msza z nabożeństwem o umocnienie duchowe o 19:30, proszę zabrać wodę, sól, olej i święcę.

 

 1. We wtorek wspólnie z pszczelarzami, którym patronuje św. Ambroży, będziemy na Mszy świętej o godz. 18:00 dziękować Panu BOGU
  za otrzymane łaski i będziemy wypraszać kolejnych dla naszych rodzin.
 1. Roraty
 • Dla wszystkich o godz. 6:30 /od poniedziałku do soboty/. Do udziału zapraszam młodzież każdego dnia a uczniów z klas VII i VIII szczególnie w dwie najbliższe soboty
 • Dla dzieci szkolnych i młodszych do piątku o godz. 16:30 super Roraty ze sportowcami. W tym tygodniu i w następnym na prośbę rodziców zapraszam według planu:
  • poniedziałek klasy I i dzieci młodsze
  • wtorek klasy II
  • środa klasy III /poświęcenie medalików, dzieci przygotowujące się do I Komunii w Pierzchnie zapraszam do Pierzchna na godz. 17:00 natomiast klasy będące na kwarantannie informuję, że będzie okazja do poświęcenia medalików w środę 15 grudnia o 16:30/
  • czwartek klasy IV
  • piątek klasy V-VI
 • Roraty w kaplicy filialnej w Pierzchnie w: poniedziałek, wtorek, środę o godz. 17:00 a w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 18:00.
 1. Zapraszam wszystkich Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów do naszej Kórnickiej Kolegiaty na Akatyst. To wyjątkowe dzieło muzyki sakralnej zostanie wykonane przez Chór Castellum Cantans. Serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę 11 grudnia, rozpoczniemy o godz. 17:15.
 1. Za tydzień
 • Dobrowolna zbiórka na wspólne ratowanie Kolegiaty, BÓG zapłać za dar serca. Przy okazji pragnę poinformować, iż dzięki wsparciu Starostwa Poznańskiego i życzliwości Miasta i Gminy Kórnik jeszcze w tym roku rozpoczniemy I etap prac od strony zakrystii
  w ramach wspólnego ratowania Kolegiaty.

 

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Olejnik z Kórnika i śp. Czesława Żaka z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! 

Ewangelia według św. Łukasza