1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Jana I
 • piątek – św. Rity z Cascii

 

 1. Nabożeństwa
 • Majowe w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kórniku w niedzielę po Mszy
  o godz. 12:00 a od poniedziałku do soboty po Mszy o godz. 18:00
 • Majowe w kaplicy pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Pierzchnie w niedzielę po Mszy o godz. 10:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00
 • Nowenna Pompejańska w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kórniku:
  • tajemnice radosne w niedzielę o godz. 8:30 a od poniedziałku do soboty
   o godz. 8:00
  • tajemnice bolesne w niedzielę po Nabożeństwie Majowym a od poniedziałku do soboty o godz. 17:30
  • tajemnicę chwalebne w niedzielę o godz. 20:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 20:30

 

 1. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej na podstawie obowiązującego Dekretu dotyczącego duszpasterstwa w czasie epidemii (maj 2020)
 • Odbywa się w naszej Parafii na wyraźne życzenie rodziców, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Dziękuję Rodzicom, którzy skontaktowali się z proboszczem, który do wtorku 19 maja br. prześle wiadomość SMS-ową o terminie i godzinie uroczystości
 • Jeśli byliby chętni jeszcze Rodzice, aby dzieci z klas III przystąpiły do I Komunii świętej to istnieje taka możliwość od 27 do 29 maja, od 8 do 13 czerwca, od 15 do 18 czerwca, od 22 do 25 czerwca oraz od 29 czerwca do 4 lipca. Rodzice przesyłają przez cały najbliższy tydzień (od dzisiaj tj. 17 maja 2020r. do przyszłej niedzieli tj. 24 maja 2020r.) wiadomość następującej treści: W imieniu córki/syna (imię i nazwisko dziecka oraz klasa np. 3b) proszę o udzielenie I Komunii świętej dnia (data). W uroczystości weźmie udział (wpisujemy liczbę uczestników). Na koniec proszę podpisać się imieniem i nazwiskiem. Powyższą prośbę, skierowaną do księdza proboszcza, Rodzice lub Opiekunowie prawni przesyłają na numer 515371910.
 • Spowiedź święta dla dzieci przystępujących do I Komunii będzie w dniu uroczystości. Rodziców i gości prosimy, aby skorzystali z Sakramentu Pokuty i Pojednania w wyznaczonych godzinach w danej Parafii. Przypominam, że u nas spowiadamy 15 minut przed Mszą świętą, oprócz niedzieli godz. 10:30 i 15:00. Wiadomość o zamówionych albach będzie przekazana w przyszłą niedzielę podczas ogłoszeń
 • Uroczystości pierwszokomunijne w większych grupach wolno organizować dopiero po zniesieniu przez władze państwowe odpowiednich ograniczeń,
  w terminie, który rodzice wraz z proboszczem uznają za bezpieczny. W związku z tym ustalone terminy I Komunii świętej dla grupy sobotniej w niedzielę 6 września o godz. 10:30 oraz dla grupy niedzielnej 13 września o godz. 10:30 są nadal aktualne dla tych dzieci, których Rodzice nie zdecydują się na zgłoszenie dziecka do niedzieli 24 maja 2020r. i wskazania daty jednego z powyższych terminów.
 1. Mobilne biuro parafialne załatwiamy poniższe sprawy telefonicznie pod numerem 515371910
 • Intencje mszalne: poniedziałek od 16:00 do 17:30 i w piątek od 9:30 do 11:00
 • Narzeczeni: wtorek od 16:00-17:30
 • Pogrzeb prosimy o przesłanie wiadomości SMS, oddzwonimy
 • Uwaga: okazja do spotkania z osobistego z duszpasterzem w ramach Bazar u Plebana lubię to w środę i sobotę od godz. 9:00 do 11:00 

 

 1. Zapisy na I Komunię świętą w roku 2021r. dla dzieci z klas II rozpoczniemy od ostatniej niedzieli maja tj. od 31 maja 2020 r.

 

 1. Transmisje na: https://youtube.com/wskornik
 • W sobotę dla dzieci i dorosłych Kuchnia Plebana: Sobota 23 maja o godz. 14:45 przygotowanie rodzinne do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej
 • W niedzielę Msza o godz. 10:30 (dla dzieci).

 

 1. Dni krzyżowe, czyli modlitwa błagalna o dobre urodzaje od jutra tj. od poniedziałku do środy o godz. 18:00 w kaplicy św. Stanisława, biskupa i męczennika w Pierzchnie. Dziękujemy Apostolstwu Dobrej Śmierci za inicjatywę duszpasterską, na którą zapraszamy Wszystkich: w poniedziałek Pierzchno, Skrzynki, Mościenica, we wtorek Kromolice, Runowo, Trzebisławki i w środę Kórnik, Szczodrzykowo i Dziećmierowo.

 

 1. W związku z etapami znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 od niedzieli 17 maja 2020r. zmieniają się zasady bezpieczeństwa dotyczące kultu religijnego, do których dostosowujemy się w naszej Parafii:
 • liczba uczestników Mszy świętej lub innego obrzędu religijnego w kościele zależy od powierzchni świątyni: 1 osoba na 10 m2 
 • kościół pw. Wszystkich Świętych w Kórniku: 60 osób
 • kaplica pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Pierzchnie: 20 osób 
 1. Dobro pomocy #druzynamilosci Wszystkich Świętych
 • Kochani w ramach #druzynamilosci od w środę i sobotę Bazar u Plebana lubię to w środę od 9:00-11:00 a w sobotę od 8:00-11:00 na placu przy probostwie
 • W ramach #druzynamilosci będziemy nietypowo świętowali 100. urodziny św. Jana Pawła II. Już jutro w poniedziałek 18 maja będziemy wspierać obiadami ponad 800 potrzebujących, którym na co dzień wydają w Poznaniu posiłki siostry Albertynki i Elżbietanki. Ponadto 100 obiadów trafi do naszych Parafian dzięki Parafialnemu Zespołowi Caritas
 • Dziękujemy za Twoją dobroć ofiarowaną w formie Daniny Diecezjalnej
  lub wsparcia przesłanego na konto parafialne. 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 

Ewangelia według św. Jana