1. Kalendarz liturgiczny
 • środa – NMP z Fatimy
 • czwartek – św. Macieja, tego dnia z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała prośbę do Konferencji Episkopatów, aby dzień 14 maja (czwartek) 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa
 • sobota – św. Andrzeja Boboli, patrona Polski

 

 1. Nabożeństwa
 • Majowe w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kórniku w niedzielę po Mszy
  o godz. 12:00 a od poniedziałku do soboty po Mszy o godz. 18:00
 • Majowe w kaplicy pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Pierzchnie w niedzielę po Mszy o godz. 10:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00
 • Nowenna Pompejańska w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kórniku:
  • tajemnice radosne w niedzielę o godz. 8:30 a od poniedziałku do soboty
   o godz. 8:00
  • tajemnice bolesne w niedzielę po Nabożeństwie Majowym a od poniedziałku do soboty o godz. 17:30
  • tajemnicę chwalebne w niedzielę o godz. 20:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 20:30

 

 1. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej na podstawie obowiązującego Dekretu dotyczącego duszpasterstwa w czasie epidemii (maj 2020)
 • Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, dopuszcza się organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii świętej dla jednej lub kilku rodzin, na wyraźne życzenie rodziców, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie – o terminie uroczystości nie może decydować głosowanie lub wola większości, a ostateczną decyzję podejmują w tej sprawie rodzice poszczególnego dziecka, zawsze w porozumieniu z proboszczem i z uwzględnieniem możliwości parafii.
 • Bezpośrednie przygotowanie do uroczystości komunijnej powinno mieć również charakter indywidualny (rodzinny lub zdalny, bez mnożenia spotkań), zaś pierwszą spowiedź św. należy sprawować według zasad wyżej opisanych. Pierwszej Komunii świętej można udzielać podczas Mszy świętej w niedzielę i dni powszednie; także podczas Mszy świętych dodatkowych. Sposób udzielenia Pierwszej Komunii świętej należy uzgodnić z rodzicami; dopuszcza się udzielenie Komunii świętej na rękę, jeśli takie jest życzenie rodziców.
 • Uroczystości pierwszokomunijne w większych grupach wolno organizować dopiero po zniesieniu przez władze państwowe odpowiednich ograniczeń, w terminie, który rodzice wraz z proboszczem uznają za bezpieczny.
 1. Intencje mszalne można zamawiać w tym tygodniu na drugą połowę roku, czyli w terminie od września do grudnia:
  • Telefonicznie w godzinach funkcjonowania mobilnego biura parafialnego w: poniedziałek od 16:00 do 17:30 oraz w piątek od 9:30 do 11:00.
  • Osobiście w ramach Bazar u Plebana lubię to w środę od godz. 9:00 do 10:00  i w sobotę od godz. 9:00 do 11:00
 • ze względu na zapowiadane w grudniu 2019 roku zmiany dotyczące godzin odprawiania Mszy świętej prosimy o zabranie dzisiaj ze sobą kalendarza parafialnego

 

 1. Okazja do Spowiedzi świętej
 • przed Mszą świętą za wyjątkiem: niedziela godz. 10:30 i 15:00

 

 1. Mobilne biuro parafialne pod telefonem 515371910
 • Poniedziałek od 16:00 do 17:30 i Wtorek od 16:00 do 17:30 dla narzeczonych
 • Piątek od godz. 9:30 do 11:00
 • Uwaga w środę 13 maja od 9:00 do 11:00 istnieje możliwość osobistego zarezerwowania i zamówienia intencji na drugą połowę roku, czyli od września do grudnia w ramach Bazar u Plebana lubię to
 • Pogrzeb prosimy o przesłanie wiadomości SMS, oddzwonimy

 

 1. Msze święte nietransmitowane
 • 5 Niedziela Wielkanocna: 7:30, 20:30 Pierzchno o 10:00.
 • w tygodniu o 7:00, 8:30 i 18:00
 • 6 Niedziela Wielkanocna: 7:30, 20:30 i Pierzchno o 10:00.

 

 1. Msze święte transmitowane na: https://youtube.com/wskornik
 • 5 Niedziela Wielkanocna: 9:00, 10:30 (dla dzieci) i 12:00
 • Dla dzieci i dorosłych Kuchnia Plebana: Sobota 16 maja o godz. 14:45 przygotowanie rodzinne do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej
 • 6 Niedziela Wielkanocna – 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00.

 

 1. Spotkania duszpasterskie
 • Narzeczeni proszeni są kontakt telefoniczny we wtorki od 16:00 do 17:30 w sprawach związanych z zawarciem Sakramentu Małżeństwa w Parafii
 • Spotkania w domu parafialnym lub kościele dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych katechezy przed Chrztem i kurs przedmałżeński dla narzeczonych są zawieszone do odwołania, dotyczy to również spowiedzi dzieci i młodzieży.

 

 1. Dobro pomocy #druzynamilosci Wszystkich Świętych
 • Kochani w ramach #druzynamilosci od w środę i sobotę Bazar u Plebana lubię to od godz. 8:00 do 11:00 na placu przy probostwie
 • Przypominamy, iż jednym z wielu celów duchowych i społecznych jest: pomoc sąsiedzka, wsparcie lokalnych wytwórców, ofiarowanie osobom korzystającym z Bazaru u Plebana lubię to jednego produktu dnia za darmo a także wsparcie kolejnych Sióstr Zakonnych, którym przychodzimy z pomocą. Ta inicjatywa jest też okazją, aby w najbliższym tygodniu w środę lub sobotę w godzinach od 8:00 do 11:00 dostarczyć również swój dar serca dla Sióstr Elżbietanek: jeśli możesz i chcesz pomóc to prosimy dostarcz: rzeczy (poszukiwane rozmiary XXL i większe), środki do odkażania ran, a także produkty spożywcze do obkładu kanapek: pasty, pasztety, masło, sery i wędliny
 • Dziękujemy za Twoją dobroć ofiarowaną w formie Daniny Diecezjalnej lub wsparcia przesłanego na konto parafialne.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

Słowo na dziś

 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. 

 Ewangelia według św. Jana