1. Kalendarz liturgiczny
 • środa – św. Katarzyny ze Sieny
 • piątek – św. Józefa: tego dnia udzielona jest dyspensa od potraw mięsnych
 • sobota NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski

 

 1. Spotkania duszpasterskie
 • Odbywają się w porozumieniu z Liderami wspólnot za pomocą możliwości środków dotarcia: telefon, komunikator, internet
 • Rodzice i dzieci przygotowujący się do I Komunii świętej: Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa jeśli dzieci powrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany wówczas Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się dla grupy sobotniej w niedzielę 6 września 2020r. a dla grupy niedzielnej w niedzielę 13 września 2020r. Dlatego dla dzieci i rodziców obecną formą kontynuowania bezpośredniego do I Komunii świętej staje się uczestnictwo domowe we Mszy świętej niedzielnej o godz. 10:30 do odwołania
 • Kandydaci do Bierzmowania z naszej Parafii w minionym tygodniu taką formą zakończyli tegoroczny cykl przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Ci kandydaci z klas VII, VIII i starsi, którzy przygotowują się u nas a nie uczestniczyli w spotkaniach on-line mają szansę w tym tygodniu dokończenia toku formacji. Proszę tych kandydatów o przesłanie SMS z wiadomością: BIERZMOWANIE chodzę do klasy i podpisujemy się imieniem i nazwiskiem. Spotkania dla tych kandydatów on-line od jutra do piątku zaPiętnaścieDwudziesta, czyli o godz. 19:45
 • Narzeczeni proszeni są kontakt telefoniczny we wtorki od 16:00 do 17:30 w sprawach związanych z zawarciem Sakramentu Małżeństwa w Parafii
 • Spotkania w domu parafialnym lub kościele dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych katechezy przed Chrztem i kurs przedmałżeński dla narzeczonych są zawieszone do odwołania.

 

 1. Okazja do Spowiedzi świętej oraz I piątek i sobota miesiąca
 • przed Mszą świętą za wyjątkiem: niedziela godz. 10:30 i 15:00
 • w I piątek miesiąca spowiadamy od 16:00 w kościele, pamiętamy o Mszy o godz. 16:30, a od godz. 15:00 do 16:00 w kaplicy św. Stanisława
 • w związku z I piątkiem i sobotą miesiąca zgłaszamy chętnych chorych do czwartku do godz. 12:00 włącznie. Zgłoszonych chętnych chorych odwiedzimy w piątek 1 maja od godz. 8:00.
 1. Mobilne biuro parafialne pod telefonem 515371910
 • Poniedziałek od 16:00 do 17:30
 • Poniedziałek od 9:00 do 11:00 istnieje możliwość porozmawiania z proboszczem o sprawach duszpasterskich na placu przy probostwie
 • Wtorek od 16:00 do 17:30 dla narzeczonych
 • Piątek od godz. 9:30 do 11:00
 • Pogrzeb prosimy o przesłanie wiadomości SMS, oddzwonimy
 • Można zarezerwować i zamawiać intencje na Msze do 31 sierpnia.

 

 1. Aktualne zasady i ograniczenia dotyczące udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym obowiązujące od poniedziałku 20 kwietnia 2020r. dotyczące kultu religijnego, do których dostosowujemy się, znajdują się w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Msze święte nietransmitowane
 • 3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna, czyli dzisiaj 7:30, 15:00, 18:00, Pierzchno o 10:00
 • w tygodniu o godz. 7:00, 8:30 i 18:00
 • 4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza: 7:30, 20:30 (od przyszłej niedzieli 2 maja do niedzieli 30 sierpnia dlatego ponad trzy miesiące nie będzie w niedzielę i uroczystości Mszy o godz. 18:00), Pierzchno o 10:00.

 

 1. Msze święte transmitowane na: https://www.youtube.com/wskornik
 • 3 Niedziela Wielkanocna: 9:00, 10:30 (dla dzieci) i 12:00
 • Dla Wszystkich przygotowujących się do Nowenny Pompejańskiej od poniedziałku do piątku zaPiętnaścieDwudziesta, czyli o godz. 19:45. Na tej Mszy świętej modlimy się o deszcz.
 • Jerycho Pompejańskie podczas, którego adorujemy Pana Jezusa i modlimy się na Różańcu rozpoczynamy w piątek 1 maja wspólnie z kapłanami o godz. 20:30 tajemnicami radosnymi, następnie o 21:00 Apel Jasnogórski, po którym tajemnice światła, od 22:00 tajemnice bolesne a od 23:00 tajemnice chwalebne.
 • Mszą świętą o północy z piątku 1 maja na sobotę 2 maja rozpoczniemy Nowennę Pompejańską o ustanie pandemii: tajemnice radosne o godz. 1:00, tajemnice światła o godz. 2:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego przeciwko handlowi ludźmi o godz. 3:00, tajemnice bolesne o godz. 4:00, tajemnice światła o godz. 5:00, dla Wszystkich adoracja od godz. 6:00 do 7:00
 • Dla dzieci i dorosłych Kuchnia Plebana: Sobota 2 maja o godz. 14:45 przygotowanie rodzinne do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej
 • 4 Niedziela Wielkanocna – 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00.

 

 1. Dobro pomocy #druzynamilosci Wszystkich Świętych
 • Uczestników Mszy świętej w Niedzielę Biblijną prosimy, aby wychodząc zabrali ze sobą tekst na umocnienie z Pisma świętego oraz zabrali dodatkowe przekazując ten fragment osobie potrzebującej lub mieszkającej obok Ciebie. Dziękujemy, że w ten sposób jesteś z nami w #druzynamilosci Wszystkich Świętych
 • Kochani w ramach #druzynamilosci od jutra w poniedziałek rozpoczynamy Bazar u Plebana lubię to od godz. 8:30 do 11:00 na placu przy probostwie. Celem jest wspólna inicjatywa Fundacji Zakłady Kórnickie, spółki Jagrol oraz naszej Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku przy wsparciu naszych Przyjaciół poprzez dzielenie się dobrem pomysłów, inicjatyw a także otrzymanych od Boga możliwości i talentów dla dobra społeczności lokalnych. W poniedziałek będzie możliwość porozmawiania z księdzem Proboszczem o sprawach duszpasterskich, będzie możliwe otrzymanie kontaktu do osoby z naszej Gminy w zakresie doradztwa, prawa gospodarczego. Ponadto w ramach pomocy sąsiedzkiej będzie szansa zaopatrzenia się w kwiaty u producenta, będzie możliwość skorzystania z inicjatywy Tomasza, który dostarcza zakupy prosto do domu. Wśród wielu celów duchowych i społecznych Bazaru u Plebana lubię to jest ofiarowanie osobom korzystającym z naszej oferty jednego produktu dnia za darmo. Ta inicjatywa jest też okazją, aby w najbliższym tygodniu jutro lub w środę w godzinach od 8:30 do 11:00 dostarczyć również swój dar serca dla Sióstr Elżbietanek, które podadzą Twoją dobroć w kanapkach dla głodnych i ubogich. Jeśli możesz i chcesz pomóc to prosimy dostarcz na Bazar u Plebana lubię to: skarpety, podkoszulki i rzeczy (poszukiwane rozmiary XXL i większe), środki do odkażania ran, a także produkty spożywcze do obkładu kanapek: pasty, pasztety, masło, sery i wędliny
 • Dziękujemy za Twoją dobroć ofiarowaną w formie Daniny Diecezjalnej lub wsparcia przesłanego na konto parafialne.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb,
odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im.

Ewangelia według św. Łukasz