1. Kalendarz liturgiczny:

  •  wtorek – św. Jana Kantego
  •  środa – bł. Jakuba Strzemię
  •  czwartek – św. Jana Pawła II

2. Dzisiaj w niedzielę:

  •  Światowa Niedziela Misyjna taca na Papieskie Dzieła Misyjne a przed Kościołem dobrowolna zbiórka na nasze prace w parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie: BÓG zapłać.

3. Spotkania duszpasterskie:

  •  Zespół Bogu Bliscy w poniedziałek na probostwie
  • Spotkania w drodze w poniedziałek salce nad zakrystią
  • Parafialny Chór Tutti Santi w czwartek, Zespół Dziecięcy Tutti Santi w piątek
  • Schola Dziecięca WMM w sobotę
  • Duszpasterstwo Młodych w piątek

4. Różaniec święty w tym tygodniu: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:45 a dla wszystkich: od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30.

5. IV Przegląd Zespołów dziecięcych i młodzieżowych Matce Bożej Kórnickiej w hołdzie odbędzie się w naszej Kolegiacie w niedzielę 25 października o godz. 13:30, po nim Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta, po której projekcja filmu: Największy z cudów, zapraszamy.

6. Przyjmujemy w biurze intencje mszalne na pierwszą połowę roku 2016.

7. W zakrystii i przed kościołem można odbierać kartki na wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki jednorazowe wraz z dobrowolną ofiarą składamy do skarbony wystawionej przed ołtarzem. Tak jak co roku wymienianki jednorazowe za naszych kochanych zmarłych ofiarujemy na cmentarzu 2. listopada we Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych podczas modlitwy różańcowej o godz. 19:00. Natomiast wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym według zastanej tradycji parafialnej tj. 25zł. od duszy.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki, październikowy Miesięcznik Parafialny oraz kalendarz na rok 2016 przygotowany przez Miejsca święte w Polsce.

9. Zapraszamy na Pierwszą Biesiadę Parafialna ze św. Marcinem. Odbędzie się ona
7 listopada w Domu Gościnnym w Trzebisławkach i można zapisywać się na nią w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie:

Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

Ewangelia według św. Marka