Drukuj
  1. Kalendarz liturgiczny
  1. Dzisiaj

 

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30.

 

  1. Zapowiadam

 

  1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

 

  1. W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z pobłogosławieniem świec o godz. 7:00 i 8:30. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i wspomagamy zbiórką do puszek zgromadzenia klauzurowe. Dziękujemy jako Parafianie i Duszpasterze za dar obecności w naszej parafii Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, dla których upraszamy potrzebnych łask i opieki Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej. Dzieci udające się do I Komunii świętej będą miały poświęcone świece za tydzień w niedzielę o godz. 10:30.

 

  1. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem i styczniowy Miesięcznika Parafialnego.

  

  1. Nasza Parafia zaprasza na:

 

  1. Zmarli nasi Parafianie: śp. Teresa Drożak z Kórnika, pogrzeb odbył się w tygodniu, śp. Kazimierz Kołek były parafianin z Pierzchna pogrzeb we wtorek o godz. 10:00, śp. Teresa Latanowicz pogrzeb we wtorek o godz. 11:30 i śp. Lubomira Nowak z Kórnika pogrzeb w środę o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś      

Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana.  

 

Ewangelia według św. Łukasza