1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu
 • czwartek – św. Jana Bosko
 • sobota – święto Ofiarowania Pańskiego
 1. Dzisiaj
 • Dodatkowa Msza o godz. 15:00 o jedność w naszych rodzinach
 • Dobrowolna zbiórka do puszek przed kościołem na dokończenie prac w kaplicy. Wszystkim Ratującym Kolegiatę dziękuję: BÓG zapłać.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30.

 

 1. Zapowiadam
 • Kolędowanie z Zespołem Tańca Ludowego Staropolanie Wielkopolska w niedzielę 27 stycznia po Mszy o godz. 12:00
 • Kolędowanie z Chórem Tutti Santi w sobotę 2 lutego o godz. 18:00
 • Spotkanie z dziećmi z Domu Pomocy Społecznej, który prowadzą Siostry Serafitki w niedzielę 03 lutego na Mszy o godz. 12:00. 
 • Charytatywny koncert kolęd dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek oraz dla Zosi i Jędrka, którzy utracili dom w wyniku pożaru w niedzielę o godz. 15:00  w sali Ochotniczej Straży Pożarnej. Zapraszam w imieniu Parafii i "Trzech Francuskich Kur". 

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
 • piątek: odwiedzi chorych ks. Proboszcz od godz. 8:00. Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00.
 • sobota: odwiedzi chorych ks. Łukasz od godz. 8:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: medytacja o 7:45, różaniec pokutny godz. 8:00, Msza wynagradzająca i wymiana tajemnic różańca.

 

 1. W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z pobłogosławieniem świec o godz. 7:00 i 8:30. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i wspomagamy zbiórką do puszek zgromadzenia klauzurowe. Dziękujemy jako Parafianie i Duszpasterze za dar obecności w naszej parafii Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, dla których upraszamy potrzebnych łask i opieki Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej. Dzieci udające się do I Komunii świętej będą miały poświęcone świece za tydzień w niedzielę o godz. 10:30.

 

 1. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem i styczniowy Miesięcznika Parafialnego.

  

 1. Nasza Parafia zaprasza na:
 • Rekolekcje Zróbcie cokolwiek powie, które poprowadzi o. Adam Szustak w dniach od 10-12 lutego, szczegóły za tydzień
 • III Ogólnopolskie Spotkanie Ewangelizacyjne Radośni w Duchu Świętym w dniach 16 i 17 lutego 2019 r. Na Spotkanie można zapisywać się w zakrystii lub poprzez stronę www.parafiawszystkich.pl

 

 1. Zmarli nasi Parafianie: śp. Teresa Drożak z Kórnika, pogrzeb odbył się w tygodniu, śp. Kazimierz Kołek były parafianin z Pierzchna pogrzeb we wtorek o godz. 10:00, śp. Teresa Latanowicz pogrzeb we wtorek o godz. 11:30 i śp. Lubomira Nowak z Kórnika pogrzeb w środę o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś      

Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana.  

 

Ewangelia według św. Łukasza