1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Objawienie Pańskie
 • za tydzień niedziela – Chrzest Pański

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli
 • Zostanie poświęcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych mieszkań kreślimy litery C+M+B+2019. W kadzidło można zaopatrzyć się po Mszy świętej, a składane dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny oraz na pomoc dla sierocińca w Betlejem. Ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać.
 • Orszak Trzech Króli (sami robimy korony i stroje) wejdzie uroczyście do kościoła na Mszę świętą o godz. 10:30, gromadzimy się o 10:15 przy krzyżu misyjnym. Po Mszy świętej zapraszam w imieniu organizatorów na wspólne kolędowanie z Królami do Straży. Przewidywane zakończenie ok. 13:00
 • Po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie opłatkowe dla wszystkich zaangażowanych w grupy i wspólnoty w naszej Parafii do Straży.

 

 1. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz 19:30

 2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w piątek od godz. 9:30 do 11:00.

 3. W sobotę o godz.14:00 w naszym kościele odbędzie się XVIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych. Zapraszam.

 4. Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego
  • Wincentynki na Mszy o godz.10.30 zapraszają na Jasełka misyjne związane z inicjatywą Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci – Kolędnicy Misyjni. Inicjatywa ta ma na celu wsparcie potrzeb dzieci w krajach misyjnych przez środki pozyskane dzięki zaangażowaniu ich rówieśników i otwartych sercach wielu osób, którym nie jest obojętny los dzieci. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci w Burundi. Po Mszy przy wyjściu z kościoła, można będzie złożyć ofiary na ten cel, a także nabyć pocztówki - cegiełki wykonane w Rwandzie
  • Chór Castellum Cantans wspólnie z Zespołem Wokalnym Muzyki Dawnej "Ensemble amicitia" i Zespołem "Klangor" zaprasza na Tryptyk kolędowy, czyli niezwykłe kolędowanie w oprawie staropolskich tekstów związanych z Bożym Narodzeniem. Serdecznie zapraszamy. 

 5. Plan kolendy dostępny będzie pod tym adresem [link]

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś      

Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę

 

Ewangelia według św. Mateusza